Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Yaşamla Buluşmak - Krishnamurti Kitaplığı - 14

Share on Facebook
Yaşamla Buluşmak - Krishnamurti Kitaplığı - 14
Üretici: Say Yayıncılık
Ürün Kodu: Say-151
Stok Durumu: 2
12.96 TL
KDV Dahil: 12.96 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

Yaşamla Buluşmak - Krishnamurti Kitaplığı - 14

13 yaşındayken dünya öğretmeni seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir “birey”di. Bu nedenle öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yine de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi.

 
Hayatı yarına, öbür güne, gelecek bir zamana ertelemeden yaşayabilir misiniz? Her gün yanından geçip gittiğiniz ağacın karşısında bir dakikalığına durup bakabilir misiniz? Onu, yani ağacı görmeyi deneyebilir misiniz? Bazı dalları rüzgârdan kırılmış, yapraklarının bir kısmı sararmış, belki çoktandır yağmur görmemiş olsa bile, kökleriyle toprağa nasıl tutunduğunu, başını gökyüzüne nasıl kaldırdığını görebilir misiniz?
 
Dün yahut önceki gün, ya da geçmişte neler yaşamış olursanız olun, eğer siz şimdi hayata yeterli özeni ve ilgiyi gösterirseniz, o da size çiçek açmaya hazır bir tomurcuk gibi tazelik getirecektir.
 
Bunu yaptığınızda, geçmişi ait olduğu yerde bıraktığınızda özgür olduğunuzu hissedeceksiniz.
 
İçinde bulunduğunuz ânın hayatınızın en kıymetli ânı olduğunu fark etmek için daha fazla beklemenize gerek yok!

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: