Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Mitoloji Sözlüğü Klasik Mitologyada Tanrılar - Olaylar - Kahramanlar

Share on Facebook
Mitoloji Sözlüğü  Klasik Mitologyada Tanrılar - Olaylar - Kahramanlar
Üretici: Say Yayıncılık
Ürün Kodu: Say-138
Stok Durumu: 2
27.00 TL
KDV Dahil: 27.00 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

Mitoloji Sözlüğü 
Klasik Mitologyada Tanrılar - Olaylar - Kahramanlar

Klasik mitologya, batı sanat ve düşüncesinin "olmazsa olmaz" temellerinden biridir. Resim, heykel, mimari, tiyatro, opera, şiir, roman vb. bu bereketli kaynaktan alabildiğine yararlanır. Bizde mitologyaya ilginin yaklaşık 150 yıllık bir geçmişi vardır; bu konuda çeşitli eserler yayımlanmış olmakla birlikte, yeterli sayıda sözlük çalışması bulunmamaktadır. 

Mitoloji Sözlüğü, başta Homeros ve Hesidos, klasik tragedyanın dev üçlüsü Aiskhylos, Euripides ve Sophokles'in ölümsüz yapıtları olmak üzere mümkün olduğunca çok orijinal esere başvurarak hazırlanmış, ancak yazarın görüş ve yorumlarıyla zenginleştirilmiş bir çalışma. Başka bir deyişle, hazır bir mitologya çeviris değil, bir 'antoloji' hiç değil... Ayrıca kitap, Yunan mitolojisine, Anadolu odaklı yaklaşımıyla da benzerlerinden arılmaktadır. 
Yunan tanrı ve kahramanlarının bir hayli karmaşık olan akrabalık ilişkilerine dair ayrıntılı soyağacı listeleri de sunanMitoloji Sözlüğü, Türkiye'de bu konudaki önemli bir eksikliği giderme iddiasında...

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: