Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

İnsan İçgüdüsü - İlkel Dürtülerimiz Modern Yaşamlarımızı Nasıl Biçimlendiriyor

Share on Facebook
İnsan İçgüdüsü - İlkel Dürtülerimiz Modern Yaşamlarımızı Nasıl Biçimlendiriyor
Üretici: Say Yayıncılık
Ürün Kodu: Say-43
Stok Durumu: 2
23.80 TL
KDV Dahil: 23.80 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

İnsan İçgüdüsü - İlkel Dürtülerimiz Modern Yaşamlarımızı Nasıl Biçimlendiriyor

Mutlu bir yuvaya sahip pek çok erkek neden metroda gördüğü ince uzun genç kadınlar hakkında hayaller kurar? Kilolu olmalarına, sigara içmelerine ve spor yapmamalarına rağmen insanlar neden futbola bu denli düşkündür? Bazı kişileri otomobilin gaz pedalına sonuna dek basmaya iten şey nedir? Her şeye gücü yeten bir varlık fikri tartışmalı olmasına karşın bu kadar çok sayıda insan neden dinsel inanca sahip ve neden Tanrıya inanıyor?

 
Bugün pek az kişi insanın kuyruksuz maymunların soyundan geldiği fikrini reddetmektedir. Homo sapiens sadece kuyruksuz maymunlar gibi bakmak, hareket etmek ve soluk almakla kalmaz, aynı zamanda onlar gibi düşünür. Geçmişimizi yansıtan başka birçok izle birlikte, sadece vücudumuz değil aklımız da Taş Devri’nden kalmadır. Atalarımız olan türlerden miras aldığımız duygu ve tepkilerin bazıları modern çağda gereksizdir, ama eski varoluşlara ait bu izler yapımıza kalıcı şekilde işlemiştir. İnsan dahil her organizma aslında DNA için yapılmış koruyucu bir kılıftır.
 
Dokuları, kemikleri, deriyi, kanı ve sinir sistemini oluşturmak üzere farklı gruplar halinde bir araya gelen hücrelerimiz DNA’nın olağanüstü derecede karmaşık hayatta kalma makinesinin ayrılmaz bileşenleridir. İnsan vücudu ve beyni DNA’nın hayatta kalmasını sağlamak için “tasarlanmış” adaptasyonlardır. Robert Winston son derece zengin bir içerikle donattığı ve esprili bir dille kaleme aldığı bu kitabında pek çok sorunuza bilimsel ve anlaşılması kolay yanıtlar veriyor.
 
 
 
Robert Winston’un Say Yayınları’ndan Çıkan Diğer Kitapları
 
Tanrının Öyküsü
 
İnsan Beyni (Yakında)

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: