Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

NARSİSTİK VE BORDERLINE KİŞİLİK BOZUKLUKLARI Bir Bütüncül Gelişimsel Yaklaşım

Share on Facebook
NARSİSTİK VE BORDERLINE KİŞİLİK BOZUKLUKLARI Bir Bütüncül Gelişimsel Yaklaşım
Üretici: Psikoterapi Enstitüsü Yayınevi
Ürün Kodu: 163
Stok Durumu: 498
37.80 TL
KDV Dahil: 37.80 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

NARSİSTİK VE BORDERLINE KİŞİLİK BOZUKLUKLARI Bir Bütüncül Gelişimsel Yaklaşım - James F. Masterson

Bu kitabında klinik veriler ışığında narsistik ve bordeline kişilik bozukluklarını inceleyen J. F. Masterson, terapi süreçleri uzun zamanlı ve çok güç olan bu tür hastalıklara bakan terapistlere uygulamalarla desteklenmiş kuramsal açılımlar sunmaktadır. Narsistik ve borderline hastalıkların en belirgin niteliklerini betimleyerek terapistlerin çetrefilli uğraşlarında önemli bir yol haritası ortaya koymaktadır. Öyle ki kitapta borderline kendilikteki yetersiz duygusal yatırımdan, narsistik hastada görülen kendiliğin patolojik aşırı yatırımına kadar olan alanlarda, kendiliğin psikopatolojisi geniş bir çerçevede çok güçlü bir şekilde tasvir edilmektedir. Yazara göre, pek çok borderline hasta, narsistik hasta tarafından ortaya konan, kendilik güveni gösterimine karşı kıskançlıktan çatladığını söylemektedir.

Oysa aralarındaki çok önemli farklılıkları göz ardı etmek ve her iki bozukluğu birmiş gibi görmek, sayılamayacak karışıklıklara yol açmaktadır. Bu kitap, gelişme düzeyinde olan iki bozukluk arasındaki farkları yani iç ruhsal yapı ile klinik tablo arasındaki farkları betimler ve onları tedavi etmede gerekli olan terapötik teknikteki farklılıkları ayrıntılandırır.

                                                                     İÇERİKTEN

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: