Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Zihin Dil Toplum

Share on Facebook
Zihin Dil Toplum
Ürün Kodu: Zihin Dil Toplum
Stok Durumu: 14
12.96 TL
KDV Dahil: 12.96 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

ZİHİN DİL TOPLUM

J. R. Searl

Yaşayan en önemli zihin ve dil filozofu sayılan John R Searl'ün tüm felsefesinin özetini sunan bu eserin yayınlanmasıyla Litera Yayıncılık, sofistik postmodernizim karşıtı 'Çağdaş Aristoteles' diye isimlendirilebilecek böyle büyük bir filozofun düşüncesini, temsil gücü yüksek dört eseriyle birlikte Türk okuruna sunarak Çağdaş Felsefe serisine devam etmektedir. Searle'ün ne yapmak istediğini öğrenmek ve çağdaş bir 'felsefeye giriş' okumak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir eser!

John R. Searle bu kitabında tüm felsefesinin adeta bir hülasasını sunmaktadır. Yirminci yüzyılın başlarında bilimdeki gelişmelerle Aydınlanma vizyonu derin bir sarsıntı yaşamıştı. Kuantum fiziği ve görelilik kuramının Newton fiziğinin hakimiyetine son vermesi ve Searle'ün tahripkar devrimci dediği Freud'un bilinçdışını keşfi, bu sarsıntıyı başlatan devrimlerdi. Daha sonra postmodernistler bunlardan destek alan argümanlarıyla bilim de dahil tüm varlık alanlarında bir belirsizlik, kesinsizlik ortamı yaratmaya çalışmışlardır. Buna göre insanın genel-geçer hiçbir bilgisi, yargısı yoktur.

Searle, kendisinin ifadesiyle felsefeye giriş niteliği taşıyan bu yapıtında safını baştan netleştirir. Eser bu açıdan, evrenin hem tamamıyla akledilir olduğu hem de bizim evrenin mahiyetin sistematik bir biçimde anlamaya muktedir olduğumuz şeklinde bir yaklaşım olarak tanımladığı Aydınlanma vizyonunun bir savunusu ve postmodernistlere bir cevaptır.

Özgün adı: Mind, Language and Society
Yazar: John R. Searle
Çeviri: Alaattin Tural
Ebatlar: 13,5x21
Sayfa sayısı: 192
ISBN: 975-6329-20-3
Barkod: 9799756329206
Kağıt: İthal, 70 gr. kitap kağıdı
Karton kapak
Dili: Türkçe 1. Baskı
Yayın yılı: 2005
Basım yeri: İstanbul 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler