Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Şema Terapi

Share on Facebook
Şema Terapi
Üretici: Litera Yayıncılık
Ürün Kodu: 12-140
Stok Durumu: 146
37.80 TL
KDV Dahil: 37.80 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

 

ŞEMA TERAPİ

 

 
JEFFREY E. YOUNG
J. S. Klosko & M. E. Weishaar
 
 
Şema terapi Jeffrey Young tarafından Bilişsel-Davranışçı yaklaşımın bir ileri aşaması sayılabilecek yeni bir teorik yaklaşım ve uygulama alanı olarak geliştirilmiştir.
 
Sadece Bilişsel-Davranışçı yaklaşımla yetinmeyerek birçok başka yaklaşımın önemli teorik ve pratik birikimini de kendi teori ve yaklaşımıyla bütünleştiren Jeffrey Young, bu kitabı ‘Şema Terapinin Kutsal Kitabı’ olarak nitelemektedir. Yazar bu eserde teorisini yeniden gözden geçirerek kavramsal modelini daha da geliştirmektedir. Özellikle bu eserinde şema terapinin borderline ve narsisistik kişilik bozuklukları için yeniden uyarlanması eserin önemini bir kat daha artırmaktadır.
 
Yazarın ifadesiyle, “Geçtiğimiz 10 yıl boyunca ruh sağlığı alanındaki birçok değişiklik şema terapisi üzerinde etkili olmuştur. Pek çok yönelimden gelen pratisyenler, ortodoks terapistlerin sınırlamalarından tatmin olmadıklarından dolayı psikoterapi entegrasyonuna önemli bir ilgi göstermektedirler. İlk kapsamlı, bütünleştirici yaklaşımlardan biri olarak şema terapi, mevcut modellerin sınırlarının ötesine geçmek için hem “yetki” hem de “rehberlik” arayan bir çok yeni terapist, klinisyen ve araştırmacıyı cezp etmektedir.”
 
 
Özgün adı: Schema Therapy, a Practitioner’s Guide
Yazar: Jeffrey E. Young, J.S. Klosko & M.E. Weishaar.
Çeviri: Tuğrul Veli Soylu
Editör: Uz. Dr. Tahir Özakkaş
Ebatlar: 13,5x21
Sayfa sayısı: 616
ISBN: 978-975-6329-62-7
Barkot: 9789756329627
Kâğıt: İthal, 60 gr. kitap kâğıdı
Karton kapak
Dili: Türkçe
1. Baskı
Yayın yılı/yeri: 2009-İstanbul

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler