Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Psikoterapi Vaka Formülasyonu El Kitabı

Share on Facebook
Psikoterapi Vaka Formülasyonu El Kitabı
Üretici: Litera Yayıncılık
Ürün Kodu: 11-121
Stok Durumu: 145
37.80 TL
KDV Dahil: 37.80 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

PSİKOTERAPİ VAKA FORMÜLASYONU

EL KİTABI

 

TRACY D. EELS
 
 
Kişinin psikolojik, kişilerarası ve davranışsal problemlerinin nedenleri ve tetikleyici unsurları hakkındaki bir hipotez olarak tarif edilen “psikoterapi vaka formülasyonu” terapiste ve danışana yol gösterici bir tedavi planı olarak hizmet etme amacıyla kullanılmaktadır.
Kitapta vaka formülasyonunun psikanalitik, bilişsel, duygu odaklı, bilişsel-davranışsal ve kişilerarası psikoterapilerde nasıl ele alındığı ve kullanıldığı da detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Ayrıca psikoterapide çokkültürlü bakış açılarının da dikkate alınması gerektiğini vurgulayan yazarlar, bilinen tedavi yöntemlerinin daha çok batı kültürüne odaklandığını ve başka kültürlerden gelen kişileri göz ardı ettiklerini belirterek kendi psikoterapi geleneklerini de bir tür oto-kritikten geçirmektedirler.
Kitaptaki bölümlerde formülasyonun çeşitli yaklaşımlarda uygulanılışı benzer bir çerçeve içinde ele alınmakta ve konunun başta tarihsel arkaplanı olmak üzere, kavramsal çerçevesi, psikoterapi tekniğine uygulanması anlatılarak, vaka örnekleriyle konular daha da anlaşılır hale getirilmektedir. Bütün bu özellikleri dikkate alındığında, hangi psikoterapi kuramı izlenirse izlensin vaka formülasyonu bağlamında kitabın etkisinin göz ardı edilemeyeceği açıktır. 
 
 
Özgün adı: Handbook of Psychotherapy Case Formulation
Yazar: Tracy D. EELS.
Çeviri: Gülçin Melodi Bağcı
Ebatlar: 13,5x21
Sayfa sayısı: 608
ISBN: 978-975-6329-60-3
Barkod: 9789756329603
Kâğıt: İthal, 60 gr. kitap kâğıdı
Karton kapak
Dili: Türkçe
1. Baskı
Yayın yılı/yeri: 2009-İstanbul

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler