Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

İlişkisel Kuram ve Psikoterapi Uygulaması

Share on Facebook
İlişkisel Kuram ve Psikoterapi Uygulaması
Üretici: Litera Yayıncılık
Ürün Kodu: İlişkisel Kuram ve Psikoterapi Uygulaması
Stok Durumu: 150
27.00 TL
KDV Dahil: 27.00 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

İLİŞKİSEL KURAM VE PSİKOTERAPİ UYGULAMASI

Paul L. WACHTEL

 

Litera Yayıncılık tarafından yayınlanmaya devam eden Psikoterapi sersisinin bu kitabı, psikoterapi literatürünün, özellikle psikanalitik psikoterapilerden ilişkisel psikoterapinin ulaştığı son noktayı bize betimleyen bir çalışma. Ortodoks psikanaliz, kuramların arasında en tutucu bir geleneğe sahip olduğu suçlaması ile hep anıla gelmiştir. Ne ilginçtir ki; psikanaliz geleneğinden gelişen psikanalitik psikoterapiler inanılmaz bir çeşitliliğe ve zenginliğe sahip gözükmektedir.
Paul Wachtel, 1970’li yıllarda üniversitede bir akademisyen olarak çalışırken davranışçılık ile Psikanalizin teorik platformda entegrasyonunun mümkün olup olmadığı üzerine çalışmıştır. Ayrıca, New York Üniversitesi’nin psikanaliz ve psikoterapi bölümü post-doktora programında ilişkisel akımla ilgili araştırmalar yapmıştır.
Paul Wachtel 1977 yılında yayınladığı temel çalışmasında davranışçılığın döngüsel sistemleriyle psikanalizin bilinç dışı çatışmasal döngüleri aynı şeyi mi ifade ediyor diye yaptığı entegrasyon çalışması bu sahanın ilk çalışması ve kitabıdır.
Bu yeni açılımlardan en önemlisi ilişkisel analiz okulu ve/veya okullarıdır. Bu çalışma ilişkisel analizi de zenginleştirmiş insanı anlamada teorik bir entegrasyon denemesi olarak ortaya çıkmış ve sahanın otoriteleri tarafından referans bir çalışma olarak kabul edilmiş bir eserdir.
Bu eserle bizlere yeni ufuklar açan ilişkisel, döngüsel ve bağlamsal bütüncül psikoterapinin kurucusu Paul Wachtel’ın bu eserinin alana ve okuyucularına sağlayacağı önemli katkıların var olduğuna inanıyoruz…
 
Özgün adı: Relational Theory and the Practice of Psychotherapy
Yazar: Paul L. Wachtel
Çeviri: Betül Taylan Bozkurt
Editör: Uz. Dr. Tahir Özakkaş
Ebatlar: 13,5x21
Sayfa sayısı: 464
ISBN: 978-975-6329-74-0
Barkot: 9789756329740
Kâğıt: İthal, 70 gr. kitap kâğıdı
Karton kapak
Dili: Türkçe
1. Baskı
Yayın yılı/yeri: 2011-İstanbul

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler