Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Depresyonun Uyarlamalı Bilişsel Terapisi

Share on Facebook
Depresyonun Uyarlamalı Bilişsel Terapisi
Üretici: Litera Yayıncılık
Ürün Kodu: 12-130
Stok Durumu: 147
32.40 TL
KDV Dahil: 32.40 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

 

DEPRESYONUN UYARLAMALI
BİLİŞSEL TERAPİSİ
 
MARK A. WHISMAN
 
Bu kitap depresyonun bilişsel terapisini bütün yönleriyle ele alıyor. Kitabın bölümlerinde yazarlar, farklı depresyon tezahürlerine Bilişsel Terapiyi uyarlamada bütüncül bir rehber sunarken klinik, kuramsal ve deneysel gelişmeleri entegre etmektedirler. Kitabın odağını, günlük klinik uygulamalarda yaygın olarak karşılaşılan ve muhtemelen zor ve tedaviyi tehdit edici dahası standart BT’yi modifiye etmeyi gerektiren depresyon sunumları oluşturmaktadır.
Her bir bölüm, kısa bir genel açıklamayla başlar ve klinik değerlendirme yöntemlerinin tartışılması yanında, bölümdeki depresyon türünün ortaya çıkışına dair genel bir kavramsallaştırmayı içerir. Bununla birlikte her bir bölüm, ilaç kullanımı ve depresyonun standart BT’sinin önerilen uyarlamaları da dâhil olmak üzere tedavi stratejilerinin detaylı ve pratik tartışmasını temin etmek üzerine vurgu yapar. Yine her bir bölüm, yaklaşımın çekirdek yönlerini daha iyi örneklemek üzere bir vaka incelemesi sunar. Nihai olarak ta her bir bölüm, kendisiyle ilgili depresyon tezahürlerinin tedavisindeki etkililik hakkındaki deneysel bulguların bir özetiyle sona erer.
Bir bütün olarak dikkate alındığında bu kitap, okuyuculara klinik uygulamalarda yaygın bir şekilde karşılaşılan depresyonun, kavramlaştırma, değerlendirme ve tedavisi için sunulan detaylı ve pratik öneriler ortaya koyar. Bölümlerden her biri özel depresyon tezahürlerinin bir kompakt tedavi kılavuzu olarak okunabilir.
 
Özgün adı: Adapting Cognitive Therapy for Depression
Yazar: Mark A. Whisman
Çeviri: Muhittin Macit – Meral Adal
Editör: Uz. Dr. Tahir Özakkaş
Ebatlar: 13,5x21
Sayfa sayısı: 608
ISBN: 978-975-6329-67-2
Barkod: 9789756329672
Kâğıt: İthal, 60 gr. kitap kâğıdı
Karton kapak
Dili: Türkçe
1. Baskı
Yayın yılı/yeri: 2010-İstanbul

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler