Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Bir Bebeğin Günlüğü

Share on Facebook
Bir Bebeğin Günlüğü
Üretici: Litera Yayıncılık
Ürün Kodu: 18-258
Stok Durumu: 150
27.00 TL
KDV Dahil: 27.00 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

 

BİR
BEBEĞİN
GÜNLÜĞÜ
 
DANIEL N. STERN
 
Litera Yayıncılık tarafından yayınlanmakta olan Psikoterapi serisinden “Bir Bebeğin Günlüğü” adlı eser Türkçe çevirisiyle yayınlanıyor!
Kitap, Joey isimli kurgusal bebek kahramanımızın duygularının, düşüncelerinin, davranışlarının, bütünleştirmelerinin, ayrıştırmalarının ve hayatı anlamlandırmasının günbegün bir günlük tarzında kaleme alınmasının hikâyesidir. Daniel Stern böyle kurgusal bir hikâye ve kahraman yaratırken satır aralarında ve arka planda birçok mesajlar vermektedir. Kendiliğin gelişiminin dört aşamasını aktarmakta, çekirdek kendilikten otobiyografisini yapmış sözel kendiliğe geçişin ardıcıl olmayan ancak katmansal olan hikâyesini sunmuştur.
Stern, bebek-anne ilişkisindeki ortak paylaşımları, terapist-danışan ilişkisindeki tüneme zamanları (anlamın yeniden birlikte yaratıldığı anlık birimler) olarak belirttiği değişimin ve anlamın yeniden yaratıldığı dilimlere gönderme yapmıştır.
Joey’nin günlüğünde çok basitçe ama ustaca tüm kuramın gizli ayak izlerini görmek mümkündür. Kendiliğin gelişiminin dört evresinin her bir aşaması Joey’nin ağzından bize anlatılmıştır. Hikâye tadında keyifle okunacak bir eser…
 
Özgün adı: Diary of a Baby
Yazar: Daniel N. Stern
Çeviri: Sandy Kohen
Ebatlar: 13,5x21
Sayfa sayısı: 192
ISBN: 978-975-6329-78-8
Barkot: 9789756329788
Kâğıt: İthal, 70 gr. kitap kâğıdı
Karton kapak
Dili: Türkçe
1. Baskı
Yayın yılı/yeri: 2011-İstanbul

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler