Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Bilişsel Terapi ve Uygulamaları

Share on Facebook
Bilişsel Terapi ve Uygulamaları
Üretici: Litera Yayıncılık
Ürün Kodu: Bilişsel Terapi ve Uygulamaları
Stok Durumu: 7
23.76 TL
KDV Dahil: 23.76 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

Yazarı : Robert L.Leahy

Okurlarımız tarafından oldukça ilgiyle karşılanan BİLİŞSEL TERAPİ VE UYGULAMALARI kitabımızın gözden geçirilmiş ikinci baskısı yayınlandı! Bilişsel terapinin kurucusu A. T. Beck'in girişini yazdığı edit eser, açık, özlü ve etkili tedavi betimlemeleriyle Türkçe okuru nezdinde saygın bir yer edinmiş durumda!

Bilişsel terapi otuz beş yıl önce bir depresyon tedavisi olarak geliştirilmişti. Günümüzde ise artık evlilik çatışması, cinsel işlev bozukluğu, madde kullanımı, panik bozukluklar, travma sonrası stres bozuklukları, paranoid bozukluklar ve diğer birçok duygu-durum, anksiyete ve kişilik bozukluklarının tedavisinde etkili ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadı

Bu kitap, her biri önde gelen bir bilişsel terapi uygulayıcısı tarafından yazılmış açık, özlü ve etkili tedavi betimlemeleri ve müdahalelerini içeren 20 bölümden oluşmaktadır. Okuyucu her bölümde, metodun nasıl çalıştığı ve klinik uygulamanın zorluklarının nasıl aşılabileceği konularıyla ilgilenen bir uygulayıcı için çok değerli olacak zengin klinik detaylar bulacaktır. Ayrıca diğer teorik yönelimlerin bilişsel çerçevede nasıl ele alındıkları da görülecektir.Bilişse terapi modelinin kurucusu olan Aaron Beck, elinizdeki kitap için şu yorumu yapmaktadır: “Bu kitabın yazarları olan klinisyenler, bilişsel terapi modelini bireylerin gereksinimlerine uyarlarken her bireyin özel ve farklı olduğunun bilincindedirler ve her birinin uygulamadaki esnekliği kusursuzdur.”


Özgün adı: Practicing Cognitive Therapy: A Guide to Intervent
Yazar: Robert L. Leahy
Çeviri: Hasan Hacak-Muhittin Macit-Ferruh Özpilavcı
Dizi Editörü: Uz. Dr. Tahir Özakkaş
2. Basım
Ebatlar: 13,5x21
Sayfa sayısı: 496
ISBN: 978-975-6329-37-5
Barkod: 9789756329375
Kağıt: İthal, 70 gr. kitap kağıdı
Karton kapak
Dili: Türkçe 2. Baskı
Yayın yılı: 2007
1. Baskı 2004
Basım yeri: İstanbul-Yaylacık Mat.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler