Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Teslimat/İade/İptal

Teslimat / İade / İptal şartları

Sitemize (yayin.piskoterapi.com) üye olan veya misafir olarak giriş yapan kullanıcıların  katalogdaki ürünleri seçerek sipariş vermeleri mümkündür. Siparişlerin hangi şartlarda karşılanacağıyla ilgili cevap e-mail yoluyla sizlere iletilecektir. Tüm siparişlerin karşılanabilmesi veya reddedilebilmesi veya kısmi olarak karşılanabilmesi ile ilgili durum Psikoterapi Enstitüsü Yayınları’na aittir.

İade Süresi ve Süreci :

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde, neden belirterek iade edebilirsiniz.

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim mail adresine veya telefona bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğinizi belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir.

Kargo ile yapılan iade gönderilerinin ücreti (tarafımızdan kaynaklanan hatalar hariç) gönderen kişiye aittir. Onun dışında karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. kitap&dvd satış departmanımıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

İade ve İptal Şartları :

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Ürünün faturası, varsa ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak yayin.psikoterapi.com'un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

yayin.psikoterapi.com'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. Kredi kartı ve havale ile yapılan iadeler en geç bir (1)  hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Kullanılmış, tahrip edilmiş (yırtılmış, çizilmiş, kırılmış vs.) şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Eğer ürün size bu şekilde ulaştıysa kargo firması personelinden teslim kesinlikle alınmamalı ve durum bir tutanak ile teyit edilmelidir.

Daha sonra tutanak, 0262 653 53 45 numaralı faxa gönderilip ayrıca admin@psikoterapi.com adresine e-posta ile bilgi verilmelidir. Böylece ürün yeniden temin edilip adresinize teslimatı sağlanacaktır.

İptal edeceğiniz ürünler için :

0262 653 66 99-98 veya 0532 267 47 94 numaralı telefonları arayarak bilgilendirmelisiniz, siparişiniz kargoya verilmeden önce iptal işleminiz ve ödemenizin hesabınıza iadesi gerçekleştirilebilir.

Teslimat ve Süresi :

Siparişler karşı ödemeli olarak gönderilecektir.

Siparişinizin nakliye durumunu size mail veya telefon ile bildirilen kargo firması ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

Stoklarımızdaki bir imkansızlıktan ötürü siparişiniz teslim edilemiyorsa, sizinle 24 saat içinde e-mail veya telefon yoluyla iletişim kurulacak ve gecikmenin süresi ve nedeni ile ilgili bilgilendirileceksiniz.

Gönderinin yapılacağı kargo firmasının bilgisi, sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.

Siparişinizin hazırlanması ve gönderimi siparişin yapıldığı an değil ödemenin kredi kartı veya havale/eft ile hasaplarımıza geçtiği andır.

Ortalama teslim süresi (kargo firmasının çalışmadığı resmi ve dini tatiller vs. hariç) üç (3) iş günüdür. Cumartesi günleri saat 14:00' ten sonra verilen siparişleriniz, ödeme bilgisinin onayını takip eden Pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir. Kargo firmasından kaynaklanan aksaklıklardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir.

Kargo bedelini belirleyen iki parametre vardır:

*Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı: kargo firmasının kg, desi olarak hesapladığı ağırlık veya hacim.

*Paketinizin teslim edileceği yer: Yurtiçi ve Yurtdışı gönderi tarifeleri farklıdır. Yurtdışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir. Yurtiçi gönderilerde ise gönderini yapıldığı kargo firmasının ücret tarifesine göre.

yayin.psikoterapi.com stokta tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri e-posta ile alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 3 iş günü içerisinde oluşan fark iade edilir.

 

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ

Bayramoğlu Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No: 285

Darıca / KOCAELİ-TÜRKİYE

0262 653 66 99 - 98 pbx        0532 267 47 94 gsm        0262 653 53 45 fax

yayin@psikoterapi.com