Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Panik Bozukluğu Nedir? Nasıl Başedilir?

Share on Facebook
Panik Bozukluğu Nedir? Nasıl Başedilir?
Ürün Kodu: Panik Bozukluğu Nedir? Nasıl Başedilir?
Stok Durumu: Tükendi
12.00 TL
KDV Dahil: 12.00 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

Panik Bozukluğu Nedir? Nasıl Başedilir?

Prof. Dr. Ertuğrul KÖROĞLU

        Yeterli bilimsel araştırmaların yapılabildiği bütün ülkelerde, birinci basamak sağlık kuruluşlarına başvuran kişilerin yaklaşık dörtte birinde ruhsal bir bozukluk olduğu, onda birinde neredeyse tanı konabilecek düzeyde eşikaltı bir ruhsal bozukluk olduğu ve yaklaşık üçte birinde ise ruhsal bir belirti bulunduğu saptanmaktadır. Toplumun yaklaşık üçte birinin, yaşamları boyunca, klinik düzeyde tedaviyi gerektirecek derecede ruhsal bir bozukluk geliştireceği öngörülmektedir.

         Yine, yapılan çalışmalarda, ruhsal bozukluklardan şizofrenisi olanların yaklaşık üçte birinin, depresyonu olanların yarısından fazlasının ve bu kitapta anlatılan rahatsızlıklardan olan panik bozukluğu, yaygın kaygı bozukluğu ve takıntı-zorlantı bozukluğu gibi kaygı bozukluklarının yarısından çok daha fazlasının hiç tedavi görmediği saptanmıştır.

         Burada önemli bir etken, sağlık hizmetlerinin yapılandırılmasındaki sorunlar iken, çok önemli diğer bir etken de insanların hastalıkları konusunda yeterince bilgilendirilmiş olmamalarıdır.

         Bu kitapta, ruhsal rahatsızlıklardan depresyon rahatsızlığından sonra en sık görülen rahatsızlıklar olan ve psikiyatri bilim dalında kaygı bozuklukları başlığı altında sınıflandırılan panik bozukluğu, yaygın kaygı bozukluğu (yaygın anksiyete bozukluğu), takıntı-zorlantı bozukluğu (obsesif-kompulsif bozukluk), toplumsal kaygı bozukluğu (sosyal fobi) ve özgül fobi rahatsızlıkları hakkında ayrıntılı bilgi bulacaksınız. Ayrıca bu tür rahatsızlıklardan kurtulmak için uygulanan başlıca psikoterapi yaklaşımı olan bilişsel-davranışçı tedavi yaklaşımı hakkında bilgi edineceksiniz. Dolayısıyla bu kitap, hem söz konusu kaygı ve korku bozukluklarını tanımanıza, hem de bu rahatsızlıklardan kurtulmak için yardımcı olacak bilişsel-davranışçı yaklaşımları öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Yazarı : Prof. Dr. Ertuğrul KÖROĞLU
Sayfa Sayısı : 200
Boyutları : 14 x 21 cm.
Kapak Cinsi : Karton Kapak

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler