Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Eşcinsellik Kader Değildir

Share on Facebook
Eşcinsellik Kader Değildir
Ürün Kodu: Eşcinsellik Kader Değildir
Stok Durumu: Tükendi
37.80 TL
KDV Dahil: 37.80 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

Eşcinsellik Kader Değildir
Dr. A. Cem Keçe

Tükendi

        38 yaşında bir akademisyen ve işinde başarılı bir birey olan bay E. muayenehaneme ilk geldiğinde evliydi ve 2 çocuğu vardı. Orta yaşa yaklaşırken yaşadığı hayatı düşünmüş ve ilk gençlik yıllarından itibaren her seferinde yeminler ederek bir daha yapmamaya karar verdiği eşcinsel arzularını artık kontrol etmek istediğini ifade etmişti.3 yıllık bir terapi sürecinden sonra kendisine acı veren ve evliliğini tehlikeye atan eşcinsel dürtülerini kontrol edebilmeyi başardı ve uzun süre devam eden çocuklu başka bir adamla olan ilişkisini de bitirebildi.

        Eşcinsel yönelim terapisi; Freud'un ödipal çatışmasının ana yapı olarak alındığı klasik dürtü-çatışma kuramı, nesne ilişkileri kuramı, kendilik psikolojisi, sistemler teorisi, bilişsel-davranışçı terapi, varoluşçu terapi, cinsiyet kimliği üzeri­ne yapılmış deneysel araştırmalar, grup terapisi ve hipnoterapi üzerine kurulu olan holistik cinsel terapi sürecidir. Cinsiyet farklılıklarının önemini, ailenin ve geleneksel değerle­rin kıymetini ve çocuklarda cinsiyet karmaşasını önlemenin önemini vurgulayan bu yaklaşım, geliştirici bir tedavidir.

        Danışanlar “eşcinsel hislerimi inkâr etmiyorum, on­ların esiri de değilim ama onların farkına varıyorum ve onları neden hissettiğimi anlamlandırıyorum” noktasına geldiklerinde terapide önemli adımlar atılmış demektir.

        Bu kitap ile gerek içindeki eşcinsel eğilimlerle hayatını ce­hennem azabı haline dönüştürmüş insanlarımıza bir umut vermeyi, gerekse eşcinsel yönelim terapisi üzerine pek fazla eğilmeyen ruh sağlığı profesyonellerine yeni bir bakış açısı sunmayı hedefliyorum.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler