Hoşgeldiniz ÜYE GİRİŞİ /// ÜYE OL

Atlarla Yaşayan Kadın

Share on Facebook
Atlarla Yaşayan Kadın
Ürün Kodu: Atlarla Yaşayan Kadın
Stok Durumu: Tükendi
16.20 TL
KDV Dahil: 16.20 TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Etiketler:

Atlarla Yaşayan Kadın
Prof. Dr. Vamık Volkan

        Kozmik Kahkaha ile başlayan olgu hikayeleri dizisi, Atlarla Yaşayan Kadın ile devam ediyor. Bu olgu öyküleri dizisi ile, psikanalitik tedavi süreci, psikiyatri dışındaki insanlar tarafından da anlaşılıp değerlendirilebilecek.
Vamık D. Volkan, dünyanın en önemli ve ünlü psikiyatristlerinden. Türkiye'de Ölümsüz Atatürk kitabı ile tanınıyor. Vamık D. Volkan, psikiyatrik öykü dizisi ile Türkçe'de...
İlk kitap: "Kozmik Kahkaha" idi, şimdi "Atlarla Yaşayan Kadın".
Psikanalistin "şimdi lütfen uzanın" dediği o divanlardan birinde, bu kitapta genç bir kadın var. Atlarla yaşayan kadın.
Kendisini tanımlıyor: "Kocaman kötü leke".
Kadın uzun zamandır atlarla ve diğer hayvanlarla aynı yerde yatıyor. Hayvan pisliği bulaşmış kotundaki kan lekelerini de tampon alacak parası olmamasıyla açıklıyor.
Kadın kendisi için bir fallus diliyor, her şeyi kolaylaştırmak için. Annesi, babası, ablası, kardeşi, "bir gecelik" kamyon şoförleri, eski terapistleri...
Kadının herkesle, yani kendisiyle sorunu var. Divana uzanan ya da uzanmayan bizler için hayat her zaman kolay mıydı? O divana uzanmayı kabul etmiş, dahası istemiş bu kadını dinlemekle ilgili bir sorunumuz olabilir mi? "Normal" olarak bunda korkacak ne var ki?
Vamık D. Volkan, ikinci "psikanalitik öykü"sünde terapistler tarafından defalarca şizofreni tanısı konulmuş genç bir kadın, onun derinlikleri ve yıllar süren iyileşme sürecine, gerçek bir psikanalitik tedavi sürecine tanık ediyor bizleri.
Doktorun bizi davet ettiği odada pek çok şey görmek olası.
Kendimizi?...

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler